Takim me stomatologun Dr. Valdet Spuzha- Informim per shfrytezimin e sherbimeve dentare pa pagese

 

Me dt. 29.10.2010. nė Gjimanzin Drita u mbajt takim me stomatologun  Dr. Valdet Spuzha pėrfaqėsues i Klinikės dentare private “Faqo”.

Organizimi i kėtij takimi kishte pėr qellim njoftimin e nxėnėsve tė shkollės tonė me  udhėzimet  e nevojshme pėr shfrytėzimine e shėrbimeve dentare pa pagesė tė cilat janė tė sigurara falas nga Ministria e Shėndetėsisė sė Malit tė Zi pėr kėtė kategori.

Gjithashtu nė kuadėr tė kėtij takimi u paraqiten nga Dr. Valdet Spuzha disa sugjerime dhe kėshilla tė cilat janė tė dobishme pėr mbrojtjen dhe ruajtjen e shėndetit tė dhėmbėve, ku pėrvec larjes dhe pastrimit tė rregullt rekomandohet  poashtu reduktimi i llojeve tė ushqimeve tė cilat ndikojnė negativisht nė shėndetin e dhėmbėve si dhe vizitat e rregullta tek mjeku dentar, ku preferohet tė bėhet sė paku njė vizitė nė gjashtė muaj.