Ekskurzion njė ditor nė qytetin e Prizrenit

Nxėnėsit e Gjimnazit “Drita” me dt. 18.10.2013, realizuan njė vizitė ditore nė qytetin e Prizrenit, ku ndėr tė tjera, pėrvec shetitjes sė lirė dhe argėtimit nė qytetin e Prizrenit, kjo ditė u shfrytėzua gjithashtu  pėr tė vizituar objekte dhe monumente historike qė gjenden nė kėtė qytet tė vecantė sa I pėrket vlerave kulturore dhe historike. 

 

Nė kuadėr tė kėsaj vizite mund tė vecohet, vizita nė objektet e kultit, vizita e Shtėpisė- Muze tė  Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit si dhe vizita e Kalase sė vjetėr tė Prizrenit.

Gjithashtu nxėnėsit kėtė ditė e kanė shfrytėzuar pėr tė nxjerr nė pah edhe aftėsitė e tyre kreative, nepėrmjet realizimit tė fotografive tė ndryshme, nė tė cilat disa nga nxėnėsit  kanė bėrė pėrpjekje qė imazhin e qytetin ta sjellin nė plane mė tė vecanta dhe mė artistike.

Foto nga ekskursioni