EDMOND MEHMEDI- FITUES I CMIMIT TĖ DYTĖ PĖR FOTOGRAFINĖ MĖ TĖ MIRĖ

Me dt. 22.11.2014. nė galerinė e Qendrės Kulturore tė Ulqinit u mbajt ekspozita “Ulqini qyteti i tė rinjėve” e organizuar nga OJQ Horizonti i Ri nė bashkėpunim me Komunėn e Ulqinit

Nė kėtė ekspozitė tė rinjėve tė Ulqinit u ėshtė mundėsuar tė prezantojnė punės e tyre dhe idetė kreative pėrmes punimeve artistike dhe fotografive. Synimi i kėtij aktiviteti ka qenė shprehja dhe paraqitja e nevojave, problemeve dhe nje lloj pasqyrimi tė gjendjes sė qytetit duke nxitur punėn kreative dhe artistike tė tė rinjėve.

Pėr kėtė aktivitet Komuna e Ulqinit ka ndarė cmime pėr punimet mė tė mira tė kėsaj ekspozite, respektivisht cmimi i vendit tė parė,  tė dytė dhe tė tretė, ku nxėnėsi I Gjimnazit “Drita” Edmond Mehmedi u shpėrblye me vendin e dytė, duke marrė vlersimin pėr fotografinė mė tė mirė tė ekspozitės.

Me kėtė rast e urojmė nxėnėsin Edmond Mehmedi pėr cmimin dhe suksesin e arritur, gjithashtu falenderojmė tė gjithė nxėnėsit e tjerė tė cilėt morėn pjesė nė kėtė konkurs, tė cilėve u ėshtė ndarė gjithashtu certifikatė mirnjohjeje pėr pjesmarrje nė kėtė aktivitet.

Nxėnėsit e Gjimnazit “Drita” tė cilėt morėn pjesė me punimet e tyre dhe u angazhuan nė kėtė aktivitet ishin:

1.      Edmond Mehmedi ( fitues i cmimit tė dytė pėr fotografinė mė tė mirė)

2.      Adelina Kaleziq

3.      Sabina Kurti

4.      Arbresha Kaleziq

5.      Vehbija Nasufaga

6.      Zade Rexha

7.      Aida Rexhepi

8.      Gentijana Cobi

9.      Arbesa Alaj

10.  Dafina Tagani

11.  Barbana Kurti

12.  Mehdi Demiri

13.  Jetmir Pereziq