Doli nga shtypi Revista Drita

Klikoni mė poshtė r ta marrė dhe lexuar revistėn.

Mė shumė »

 

 

 

 

 

 

GjIMNAZI PRIVAT “ DRITA” FESTOI TETĖVJETORIN E THEMELIMIT

Gjekė Gjonaj: Mesazhe pune e arsimi kombėtar .

Mė shumė »

 

 

 

 

 

 

Prof. Ahmet Osja: Rėndėsia e njohjes sė potencialeve tė rajonit tė Shkodres, Anės sė Malit dhe Ulqinit

Nė Gjimnazin “Drita” me dt. 13.11.2013 ishte I ftuar Prof. Ahmet Osja nga Shkodra, ku mbajti ligjeratė pėr nxėnėsit e shkollės tonė me temen: “Rėndėsia e potencialeve dhe resurseve tė rajonit tė Shkodres, Anės sė Malit dhe Ulqinit”.

Mė shumė »

 

 

 

 

 

Rendėsia e mirėmbajtjes sė ambientit dhe e pastėrtisė nė qytetin e Ulqinit

Nė kuadėr tė orėve mentor tė organizuar nė Gjimnazin “Drita”, ishte e pranishme, Drejtoresha e Ndėrmarrjes publike pėr veprimtari komunale znj. Zana Sarvan, ku mbajti nje prezantim pėr nxėnėsit e shkollės tonė.

Mė shumė »

 

 

 

 

18 TETORI- DITA E PARANDALIMIT TĖ TRAFIKIMIT TĖ QĖNIEVE NJERZORE

Nė kuadėr tė “Ditės ndėrkombėtare pėr parandalimin e trafikimit tė qėnieve njerzore”. nė Gjimnazin “Drita” u prezantua tema, “Kujdes nga trafikimi njerzorė”.

Mė shumė »

 

 

 

 

Ekskurzion njė ditorė nė qytetin e Prizrenit

Nxėnėsit e Gjimnazit “Drita” me dt. 18.10.2013, realizuan njė vizitė ditore nė qytetin e Prizrenit, ku ndėr tė tjera, pėrvec shetitjes sė lirė dhe argėtimit nė qytetin e Prizrenit

Mė shumė »

 

 

 

 

Kurse shtesė tė gjuhėve tė huaja pėr nxėnėsit e shkollės

Nė Gjimnazin “Drita” ėshtė planifikuar qė kėtė vit tė zhvillohen kurse shtesė, pėr avansimin e njohurive tė nxėnėsve nė gjuhėn angleze, gjuhėn gjermane dhe gjuhėn zyrtare.

Mė shumė »

 

 

 

 

KREMTIMI I DITĖS SĖ SHKOLLĖS - Ardian Ēoboviq shpallet nxėnėsi mė i mirė

Gjimnazi privat "Drita" kremtoi ditėn e shkollės 7 Marsin, nė hotel "Mediteran" - Ulqin.

Nė solemnitetin e organizuar me kėtė rast ishin tė pranishėm nxėnės, prindėr, mėsimdhėnės dhe tė ftuar tė tjerė nga jeta politike, ekonomike, kulturore etj.

Mė shumė »

 

Aktivitetet sportive me rastin e Ditės sė shkollės

Si cdo vit, me rastin e ditės sė shkollės nė Gjimnazin privat "Drita" u mbajtėn gara sportive, nė tė cilėn nxėnėsit e shkollės sonė treguan talentin dhe pėrgatitjet e tyre, si nė gara tė karakterit individual ashtu edhe nė ato tė karakterit grupor.

Mė shumė »

 

 

Vizitė gėrmimeve arkeologjike nė Shas

Nė kuadėr tė veprimtarive me karakter mėsimorė, nxėnėsit e Gjimnazit “Drita”,  gjegjėsisht grupi i  nxėnėsave tė seksionit tė historisė, kanė vizituar gėrmimet arkeologjike nė qytetin e lashtė tė Shasit.

Mė shumė »