KREMTIMI I DITĖS SĖ SHKOLLĖS - Ardian Ēoboviq shpallet nxėnėsi mė i mirė

Gjimnazi privat "Drita"  kremtoi ditėn e shkollės 7 Marsin, nė hotel "Mediteran" - Ulqin. 

Nė solemnitetin e organizuar me kėtė rast ishin tė pranishėm nxėnės, prindėr, mėsimdhėnės dhe tė ftuar tė tjerė nga jeta politike, ekonomike, kulturore etj.

Drejtori i Gjimnazit "Drita"- Z. Fejzo Hoxha pėrshėndeti dhe falenderoj tė gjith tė pranishmit e asaj mbrėmjeje dhe vlersoi pozitivisht punėn dhe pėrkushtimin e nxėnėsve e tė mėsimdhėnėsve  pėr rezulltatet e arritura nė kėtė vit shkollorė. Gjithashtu ai theksoi se qėllim parėsorė i gjimnazit tonė ėshtė ngritja e cilėsisė, serioziteti nė punė, motivimi, trajtimi i drejtė dhe gjithėpėrfshirės, ku tė githė nxėnėsit tė kenė mundėsi tė arrijnė synimet e tyre dhe tė jenė tė suksesshėm nė testin e ardhmėrisė.

 Nė kėtė solemnitet ishte i pranishėm edhe  pėrfaqėsuesi i  Ministrisė sė Arsimit tė Malit tė Zi- Z. Sveto Bakiq, i cili ndėr tė tjera nė fjalen e tij pėrshėndeti dhe vlersoi punėn qė po bėhet nė kėtė gjimnaz, nė ngritjen e kriterėve dhe tė vlerave arsimore,   nė tė cilėn Ministria e Arsimit e Malit tė Zi nė njė tė ardhme tė afėrt do tė pėrpiqet tė mbėshtesė nė mėnyra tė ndryshme procesin mėsimorė dhe veprimtaritė e ndryshme tė kėtij gjimnazi.

 Mė pas programi vazhdoi me ndarjen e cmimeve pėr nxėnėsit mė tė mirė nė nivel tė  paraleleve si dhe pėr nxėnėsin mė tė mirė tė kėsaj shkolle Ardijan Coboviq.

 Mė kėtė rast nxėnėsit e Gjimnazit "Drita", nėn mbikqyerjen e mėsimdhėnėsve kanė shfaqur pėr tė pranishmit program kulturor- artistik me muzikė, kėngė e valle, e po ashtu u improvizua galeria "Art" nė tė cilėn u  ekspozuan fotografi dhe punime tė ndryshme tė nxėnėsve nga lėnda e Artit figurativ.

 Duke vazhduar traditen nga vitet e kaluara pėr diten e shkollės nė Gjimnazin privat "Drita" u zhvilluan shumė aktivitete si: ekspozita e fotografive, gara sportive, revista e shkollės, studime e anketime, ku u ndanė mirėnjohje pėr nxėnėsit qė u dalluan nė kėto aktivitete.

 Nė fund tė gjithė tė pranishmit e kėsaj mbrėmjeje u ftuan  nė njė koktej rasti te shoqėruar me muzikė si dhe u ftuan tė ndjekin  ekspoziten e fotografive dhe punimeve tė ndryshme tė pergatitur nga nxėnėsit.

Foto albumi me fotografi