Aktivitetet sportive me rastin e Ditės sė shkollės

 

Si cdo vit, me rastin e ditės sė shkollės nė Gjimnazin privat "Drita" u mbajtėn gara sportive, nė tė cilėn nxėnėsit e shkollės sonė treguan talentin dhe pėrgatitjet e tyre, si nė gara tė karakterit individual ashtu edhe nė ato tė karakterit grupor.

Nė kėtė aktivitet u zhvilluan gara nė disiplina tė ndryshme, veprimtaritė zgjaten tri ditė dhe u arriten kėto rezultate:

 Ping Pong:

1.Edon Kollari,  2. Edin Tagani,  3. Esmin Tagani

 

Atletikė 800m:

1. Valmir Pereziq,  2. Rinald Mustafa,  3. Artan Fici

 

Atletikė 400m

1. Aurora Avdiu,  2. Donjeta Bulla,  3. Eldina Kokoviq

 

Basketboll, djemtė:

1. Viti IV,  2. Paralelja II-1,  3. Paralelja II-2

 

Basketboll, vajzat:

1. Paralelja II-2

 

Kėrcim nga vendi:

1. Ardijan Coaj,  2. Rinald Mustafa,  3. Enis Asllani

 

Tėrheqje litari:

1. Viti IV,  2. Paralelja II-2

 

Volejboll, djemte:

1. Viti IV,  2. Paralelja II-2,  3. Paralelja e II-1

 

Volejboll, femrat:

1. Viti IV,  2. Paralelja II-1,  3. Paralelja II- 2

 

Futboll:

1. Viti IV,  2. Paralelja II-2,  3. Viti I

 

Gjuajtje:

1. Vildan Tagani,  2. Eldin Kurti,  3. Anton Paleviq

 

Foto albumi me fotografi