Qėllimet

Gjimnazi privat “Drita” kėrkon ta pėrmbush qėllimin e saj duke ofruar:

Gjimnazi privat “Drita” pėrpiqet tė zbatojė metoda bashkėkohor duke u bazuar nė:

    1. Mbėshtetjen dhe qėndrimin pranė nxėnėsve gjatė formimit tė tyre arsimor dhe edukativ.
    2. Zhvillimin tek ēdo nxėnės disiplinėn vetjake, pėrgjegjėsinė dhe vlerat morale, duke arritur nė kėtė mėnyrė standarde tė larta tė sjelljes dhe vetėbesimit nė punėn e tyre.
    3. Zbatimin e metodave bashkėkohore tė eukimit dhe arsimit, tė  cilat mundėson zhvillimin e njė procesi mėsimorė cilėsorė dhe mundėsojnė marrjen e shprehive tė nevojshme pėr punė dhe pėrgatitje tė avancuar.
    4. Motivimin e nxėnėsave pėr tė siguruar bazė tė qėndrueshme pėr vazhdimin e shkollimit tė mėtejshėm.