Procesi mėsimor

Gjimnazi privat "Drita" zbaton kurrikulėn e shkollave tė mesme tė pėrgjithshme tė profilizuara dhe tė miratuara nga Ministria e arsimit dhe e sportit nė Mal tė Zi. Nė procesin mėsimor edukativ pėrdoren metodat e mėsimdhėnies bashkėkohore.

Procesi mėsimor- edukativ ėshtė i orientuar drejt dijeve dhe vlerave, tė cilat synojnė arritjen e objektivave qė mundėsojnė pėrgatitjen e ēdo nxėnėsi pėr drejtim dhe integrim tė shpejtė dhe tė suksesshėm nė shkollimin e mėtejshėm.

Gjimnazi “Drita” ka kėto cilėsi pėr zhvillimin e procesit mėsimor:

Gjimnazi “Drita” zbaton kėto kritere:

  1.                   Bashkėpunim  me prindėr nė mėnyrė konstruktive.

                      Kufizon numrin e nxėnėsve nė mėsonjtore, ku minimumi ėshtė 14,  ndėrsa maksimumi 24 nxėnės.

                      Godina ofron kushte tė mira higjenike.

                      Nė tė gjithė godinen ka qasje nė internet.