Garat sportive

 

Aktivi e Edukatės fizike nė bashkėpunim edhe me personelin tjetėr tė shkollės sonė ēdo vit nė kuadėr tė planit dhe programit mėsimot organizon gara sportive nė sporte tė ndryshme si futboll, atletikė, volejboll etj.